SENSORY - CZUJNIKI ULTRADZWIĘKOWE DATALOGIC MODELE: US18, US30, US50

Rodzina czujników ultradźwiękowych obejmuje trzy typy różniące się średnicą obudowy i zasięgiem, M18 - 50-500mm, M30 - do 200cm, M50 - 200mm-8m.

Poniżej prezentujemy popularne modele sensorów / czujników ultradzwiękowych Datalogic. Jeśli potzrebna jest pomoc w doborze odpowieniego modelu - prosimy o kontakt z naszymi specjalistami.

SENSORY DATALOGIC - ULTRADZWIĘKOWE

Sensor - seria US18

Obudowa:
kompatkowa
Skrócony opis:

US18 to seria cylindrycznych czujników ultradźwiękowych na gwint M18x1 w obudowach z materiału ABS. Seria obejmuje modele z emisją osiową lub kątową i z dwoma wyjścianami cyfrowymi bądź analogowym.
sensor-ultradźwiękowy-us18-datalogic
Charakterystyka: US18 to seria cylindrycznych czujników ultradźwiękowych na gwint M18x1 w obudowach z materiału ABS. Seria obejmuje modele z emisją osiową lub kątową i z odrębnymi i polarnymi wyjściami (1 wyjście NPN i PNP) lub analogowymi 4-20mA/0-10V. Martwa strefa graniczona do zupełnego minimum i niezrównanie krótki czas reakcji wynoszący jedynie 5ms to tylko dwie z wielu cech wartych podkreślenia w modelach tej serii.
Zastosowanie: Produkty tej serii zostały zaprojektowane z myślą o następujących zastosowaniach: detekcja butelek, kontrola pętli dla obiektów przezroczystych, kontrola poziomu płynów.
Funkcje zalety: Konfiguracja czujników jest ułatwiona dzięki funkcji „Teach-in”, a stan pracy jest sygnalizowany dwiema dwukolorowymi diodami LED.

Sensor - seria US30

Obudowa:
kompaktowa
Skrócony opis:

US30 to seria czujników ultradźwiękowych na gwint M30x1 obejmująca modele o zasięgu pracy do 200cm, z bipolarnymi wyjściami cyfrowymi (1 wyjście NPN i PNP) lub analogowymi 4-20mA/0-10V.
sensor-ultradźwiękowy-us30-datalogic
Charakterystyka: US30 to seria czujników ultradźwiękowych na gwint M30x1 obejmująca modele o zasięgu pracy do 200cm, z bipolarnymi wyjściami cyfrowymi (1 wyjście NPN i PNP) lub analogowymi 4-20mA/0-10V. Konfiguracja czujników jest ułatwiona dzięki funkcji „Teach-in”, a stan ich pracy jest sygnalizowany trzema diodami LED.
Zastosowanie:
Funkcje zalety: Funkcja kompensacji wpływu temperatury dokonuje korekty prędkości dźwięku w zależności od warunków temperaturowych, dzięki czemu czułość czujnika nie zmienia się bez względu na środowisko pomiaru.

Sensor - seria US50

Obudowa:
cylindryczna M50 z tworzywa sztucznego
Skrócony opis:

US50 to nowa seria czujników ultradźwiękowych firmy Datalogic Automation, zamkniętych w cylindrycznej obudowie M50 z tworzywa sztucznego.Zakres pracy od 200 mm do 8 m czyni z US50 serię idealnych narzędzi do wszystkich zastosowań przemysłowych, dla których mierzony lub wykrywany obiekt znajduje się w bardzo dużej odległości od czujnika. Wszystkie modele są wyposażone w promieniową głowicę emitującą i dostępne w następujących wersjach:
- z konfigurowalnym, cyfrowym, bipolarnym wyjściem PNP/NPN NO/NC
- z konfigurowalnym wyjściem analogowym 10-10V/4-20mA
sensor-ultradźwiękowy-us50-datalogic
Charakterystyka: Model US50 posiada zakres pracy od 200 mm do 8 m czyni z US50 serię idealnych narzędzi do wszystkich zastosowań przemysłowych, dla których mierzony lub wykrywany obiekt znajduje się w bardzo dużej odległości od czujnika.
Zastosowanie: przemysł ceramiczny, produkcja napojów i butelkowanie, linie przesyłowe, linie do pakowania
Funkcje zalety: Ultradźwiękowa martwa strefa detekcji wynosząca zaledwie 2,5% całkowitego zakresu: 75% mniej niż porównywalne produkty, dostępne z wyjściami analogowymi i dyskretnymi, całkowicie szczelna i odporna na wstrząsy obudowa: idealne do monitorowania poziomu cieczy oraz ciał stałych, wąska wiązka oferuje możliwość detekcji celów na dużych odległościach w pomieszczeniach zamkniętych, np. w zbiorniku, bez ingerencji w ściany zbiornika, Kompensacja wpływu temperatury: najwyższa dokładność detekcji, przycisk i zdalne programowanie trybu uczenia: prosta konfiguracja.